Ostravské muzeum

Ostravské muzeum

Ostravské muzeum, zrcadlo nastavené moravské metropoli

Už jste slyšeli ostravskou zvonkohru? Rozeznívá se denně dvě minuty před každou celou vždy mezi osmou a dvacátou hodinou z věže Staré radnice. Celkem 22 zvonů hraje lidové a hornické písně i Janáčkovy skladby těsně spojené s Moravskoslezským krajem. Není to jediná zajímavost, spojená s Ostravským muzeem, které tady na Masarykově náměstí sídlí.
Seznamte se během ubytování v Ostravě s historií, přírodou a kulturou severomoravské metropole. Muzeum, zrozené roku 1872 a v současných prostorách fungující od roku 1931, spravuje více jak milión, často velice cenných předmětů.

Rarity a perly na Staré radnici

V Ostravském muzeu si můžete prohlédnout středověkou plastiku koníčka s jezdcem objevenou na vrchu Landek, až sedm století starý železný kahan nalezený v Kostelní ulici nebo meč z doby bronzové. Spatříte sbírku knoflíků a dýmek, palných i chladných zbraní, skla či keramiky včetně kávové soupravy Nefertiti.
Mimořádně zajímavá je sbírka starých pohlednic a fotografií, na nichž mimo jiné uvidíte, jak se za posledních 150 let změnila i místa kolem hotelu Mercure v Českobratrské ulici. K nahlédnutí je též návrh scény opery Její pastorkyňa z roku 1934, dětské čepičky z poloviny předminulého století, florén Jana Lucemburského, dukát Karla IV. a dukát Leopolda I. Nechybí ani mineralogické a paleontologické expozice.
Ostravské muzeum jako celek nabízí množství zajímavých exponátů mapujících černé srdce republiky ze všech myslitelných úhlů pohledu. Věnujte mu i ten váš a vydejte se do něj z hotelu Mercure v Ostravě – procházka Přívozskou ulicí vám zabere jenom pár minut. Otevřeno je denně po celý rok s výjimkou státních svátků.

Informace o události:

www.ostrmuz.cz

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více