Ostravar Aréna

Ostravar Aréna

Dříve to bývala největší multifunkční hala na starém kontinentu, dodnes zůstává místem významných kulturních a sportovních událostí ve slezské metropoli. Je pravděpodobné, že i vy se chystáte do hotelu Mercure Ostrava z důvodu účasti na akci pořádané v Ostravar Aréně. Tušíte, kolik diváků vlastně celkem pojme?

Záleží samozřejmě na její konfiguraci podle typu konané události – za pár hodin se z chrámu hokejového klubu HC Vítkovice Steel může proměnit například na koncertní sál. Její největší kapacita je 10 004 diváků. Pouze trojice hal u nás ji v tomto směru překonává.

Za tři desítky let své existence hostila Ostravar Aréna celou řadu důležitých akcí. Dvakrát (2004 a 2015) se v ní uskutečnilo mistrovství světa v ledním hokeji, o světové tituly tady bojovali i házenkáři, volejbalistky, florbalisté, basketbalistky, vzpěrači, kulturisté či taneční páry. Zpívaly zde takové hvězdy jako José Carreras a Julio Iglesias, Deep Purple, Sting, Aerosmith nebo Black Sabbath.

Za arénou magickou, ledovou, originální

Halu, v níž kouzlil i David Copperfield, na ledě tančili Romeo a Julie s Mrazíkem a Monty Roberts zaříkával koně, navrhl v 70. letech slovenský architekt Vladimír Dědeček. Jednoduše, přitom originálně pojatá stavba, řadící se k ostravským dominantám, stojí z důvodu částečného poddolování na speciální železobetonové desce. Celkově zabírá plochu 7 697 metrů čtverečních.

Hotel Mercure Ostrava Center je od původního Paláce kultury a sporty (a také ČEZ Arény, 2004 – 2015) vzdálen asi půl hodinu jízdy městskou hromadnou dopravou. Přímo k němu jezdí tramvaje č. 2, 11 a 12, dobře dostupný je i autem (dálnice D1 je asi 4 kilometry daleko).

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více