Naučná stezka Údolím Radbuzy

Naučná stezka Údolím Radbuzy

Západočeská metropole využila své zajímavé polohy na soutoku čtyř řek a takřka uvnitř města nabízí množství kilometrů turistických chodníků vhodných k pohybovým aktivitám. Naučná stezka Údolím Radbuzy vede z historického centra daleko za město, zároveň se k ní lze snadno dostat hromadnou dopravou i železnicí.

Naučná stezka Údolím Radbuzy začíná u soutoku Radbuzy a Mže, tedy kousek od fotbalového stadiónu Viktoria Plzeň ve Štruncových sadech a komplexu pivovaru Prazdroj. Pokračuje jižním směrem kolem Františkánského kláštera, podél parku Homolka až k vodní nádrži České údolí se sportovním parkem Škodaland.

Co dělat na naučné stezce Údolím Radbuzy

Velkou výhodu plzeňské naučné stezky Údolím Radbuzy představuje minimální převýšení. Díky tomu umožňuje pořádání nenáročných výletů pěšky, na kole i na in-line bruslích s celou rodinou.

Naučná stezka Údolím Radbuzy měří celkem 12,5 kilometrů a pohodlně si ji projdete asi za 4 hodiny. Na její trase najdete tucet zastávek s naučnými tabulemi o zajímavostech a historii okolních lokalit. Funguje od června 2014 a je volně přístupná po celé své délce.

K naučné stezce Údolím Radbuzy, především k její jižní polovině, se rychle dopravíte i od hotelu Ibis Plzeň. Asi po 10 minutách jízdy autem se na ni můžete připojit nedaleko areálu borské věznice. Stezka končí u jezu v obci Lhotě.

 

 

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více