Národní muzeum Astra v Sibiu

Národní muzeum Astra v Sibiu

Jednou z mnoha historických památek a dalších zajímavých míst v okolí sedmihradského Sibiu je Národní muzeum Astra. Také díky jeho výjimečnosti – jedná se o největší muzeum pod širým nebem na starém kontinentu – se stalo evropským hlavním městem kultury pro rok 2007.

Slavnostní otevření Národního muzea Astra se uskutečnilo již 19. srpna 1905. V současnosti plocha areálu, rozkládajícího se v lesoparku na jihozápadním okraji Sibiu mezi zoologickou zahradou a prvními karpatskými pahorky, dosahuje takřka 100 hektarů. Na ní se soustřeďuje více než 300 nejrůznějších staveb ze všech oblastí Rumunska.

Co spatříte v Astře Sibiu

V Národním muzeu Astra se vrátíte do minulosti a uvidíte, jak se kdysi žilo v zemi knížete Drákuly. Skanzen je rozdělen do několika tematických okruhů a za pozornost stojí především sbírka vodních a větrných mlýnů nebo dřevěných kostelů. K vidění jsou ovšem i tradiční domy a lidová řemesla, muzeum Transylvánie, univerzální či saská etnografie, ale též kultura Romů.

Veškeré stavby mají popisky v rumunštině, angličtině a němčině. Nechybí restaurace nabízející tradiční kuchyni, ani obchod s bohatou nabídkou tradičních výrobků. V jednom z dřevěných kostelů se pravidelně pořádají pravoslavné bohoslužby.

Kdy zavítat do muzea Astra v Sibiu

V některých staveních místní řemeslníci ukazují svůj kumšt. V Národním muzeu Astra se taktéž každoročně konají festivaly a veletrhy. Mezi nejznámější z nich patří srpnový veletrh lidových řemesel.

Do skanzenu Astra se během pobytu v Sibiu můžete přijet podívat po celý rok. Pozor, od poloviny září až do konce května jsou návštěvníkům k dispozici pouze exteriéry jednotlivých domů. V sezóně lze naopak každý den (s výjimkou pondělí) nahlédnout i do interiérů příbytků.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více