Národní historické muzeum Bukurešť

Národní historické muzeum Bukurešť

Podle mnohých je Národní historické muzeum v Bukurešti hodnotou svých sbírek nejlepší výstavní institucí v zemi. Důvodem je nejen 50 tisíc exponátů, ale také orloj, pěkný model města a ochoz s nádherným výhledem na celou metropoli.

Národní muzeum rumunské historie se nachází v srdci starobylého centra Bukurešti na bulváru Calea Victoriei. Díky jeho poloze uprostřed pomyslného trojúhelníku tvořeného stanicemi metra Piata Unirii, Izvor a Universitate se k němu dobře dostanete ze všech zdejších hotelů Accor.

Národní historické muzeum zabírá prostory bývalého Paláce poštovních služeb, v němž sídlí také filatelistické muzeum. Honosná, eklektická budova s dórskými sloupy a bohatou sochařskou výzdobou vyrostla na konci 19. století podle návrhu architekta Alexandra Savulesca.

Na co se přijít podívat do Národního muzea rumunské historie
Na ploše více než 8 tisíc metrů čtverečních ukrývá Národní historické muzeum v Bukurešti na 6 desítek výstavních sálů představujících rumunské historické artefakty od pravěku až do současnosti. Mezi stálé expozice patří replika Trajánova sloupu, rumunské korunovační klenoty a poklad Pietroasele.

V Národním muzeu rumunské historie uvidíte i rozsáhlou expozici zbraní, sbírku mučicích nástrojů sahající až do římských dob nebo předměty z běžného života Dáků (původních obyvatel Rumunska). Nechybí historické obrazy, šaty, hodiny a spousta dalších zajímavostí.

Odborníci během restaurátorských prací v roce 2012 pod palácem objevili rozsáhlé středověké archeologické naleziště.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více