Muzikál Ples upírů

Muzikál Ples upírů

Vedle Dráculy patří Ples upírů k nejznámějším muzikálům s vampýrskou tematikou. Na rozdíl od Stokerovy klasiky je však mnohem odlehčenější a nebere se tak vážně. Vznikl ostatně na základě kultovní filmové parodie stejného názvu od Romana Polanského z roku 1967.

Muzikálovou podobu stvořili libretista Michael Kunze a skladatel Jim Steinman třicet let poté pro vídeňské divadlo Raimund Theatre. Za další dvě dekády se 12. února v pražském divadle GoJa Music Hall uskutečnila česká premiéra. Pobyt v Praze je ideální příležitostí tento světový muzikálový hit vidět na vlastní oči.

 

O čem je děj Plesu upírů

Příběh Plesu upírů je napínavý, zábavný a především velkolepě výpravný, až se vám z nádherných masek, propracované scény a špičkových tanečních vystoupení bude tajit dech. Vypráví o pátrání profesora Abronsia (hrají ho Pavel Vítek v alternaci s Petrem Matuszkem a Janem Urbanem) a jeho asistenta Alfreda (Lukáš Randák / Michal Bragagnolo / Jakub Hübner) po transylvánských upírech.

Nebudou to však mít vůbec jednoduché. Musí totiž svést nelítostný souboj s upířím hrabětem von Krolockem (Marian Vojtko / Bohuš Matuš), který má nejen na svědomí četné kousance na krcích bezúhonných občanů, ale také spadeno na krásnou Sarah (Natalie Grossová / Michaela Gemrotová).

Upírolog Abronsius i zamilovaný Alfred musí jednat dříve, než bude pozdě. Slavnostní půlnoční ples na zámku může začít…

Muzikál Ples upírů se hraje v GoJa Music Hall na holešovickém Výstavišti vždy o víkendech s výjimkou letních prázdnin. Upíří zuby, které pro herce vyrobil známý dentista Roman Šmucler, se skutečně vyplatí vidět naživo!

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více