Muzeum komunismu

Muzeum komunismu

Víte vůbec, nebo si ještě pamatujete, co to byly Lidové milice, Tuzex, RVHP či prvomájový průvod? Všechny uvedené symboly socialistické éry českých dějin připomíná Muzeum komunismu (Museum of Communism) v centru našeho hlavního města. Během pobytu v Praze se v něm přenesete o více než 30 let do minulosti.

Muzeum komunismu ve třech základních částech, pojmenovaných příznačně „Sen“, „Realita“ a „Noční můra“, představuje projevy totalitní moci v bývalém Československu. Soustřeďuje se na období od „Vítězného února“ roku 1948 až do „Sametové revoluce“ v listopadu 1989. Tedy mezi událostmi, ohraničujícími jak ostnatým drátem dobu trvání socialistického experimentu u nás.

Jádrem expozice jsou instalace továrny, jednotného zemědělského družstva, ateliéru socialistického umělce či školní třídy. Nechybí výslechová místnost Státní bezpečnosti (StB), ochranný oblek proti chemickému útoku imperialistů ani dobová prodejna potravin.

Muzeum komunismu – váš cíl

Prostory Muzea komunismu se návštěvníkům otevřely v roce 2001. Díky velkému počtu originálních materiálů a původních předmětů si zde každý udělá poměrně přesný obrázek o životě během čtyřiceti let za železnou oponou. Mrazivý dech z Moskvy tu pocítíte doslova na vlastní kůži.

A zároveň si oddechnete, že už dávno to všechno odnes´ čas a vy stojíte jenom v muzeu. Skrývá se v prostorách paláce Sylva-Taroucca (zvaného též Savarin, Piccolomini či Nostický) v ulici Na příkopě, jenom pár desítek metrů od stanice metra Můstek. Funguje denně od 9 do 21 hodin a za základní vstupné pro dospělé zaplatíte 190 Kč.

Informace o události:

www.muzeumkomunismu.cz

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více