Muzeum Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana

Nechte se během ubytování v Praze přenést do magického filmového světa plného fantazie, vynálezů a dobrodružství. Kdepak, nezveme vás do kina, nýbrž do Muzea Karla Zemana, jednoho z nejznámějších a nejvíce inovativních českých režisérů.

Karel Zeman (1910-1989) se narodil v Ostroměři u Hořic (stejně jako Eduard Štorch) a na svém kontě má na tři desítky animovaných i celovečerních filmů.

Muzeum Karla Zemana funguje od října 2012 v areálu Saského dvora na Malé Straně. Je to nedaleko Velkopřevorského náměstí, malý kousek od místa, kde Karlův most přetíná Čertovku. V provozu je každý den od 10 do 19 hodin a základní dospělé vstupné činí 250 Kč.

Co uvidíte v Muzeu Karla Zemana
Stálá výstava vás prostřednictvím stylizovaných filmových ateliérů chronologicky provede celoživotním Zemanovým dílem a názorně ukáže tajemství jeho jedinečné práce. Nechybí originální filmové kostýmy, dokumentární materiály ani projekční sál.

Největší část expozice se věnuje nejslavnějším Zemanovým filmům v čele s Cestou do pravěku (1955), Vynálezem zkázy (1958) a Baronem Prášilem (1961). V interaktivním prostoru Green screen si můžete vyzkoušet trikovou scénu na principu klíčování. Program muzea též zahrnuje komentované prohlídky a četné doprovodné akce (plavby po Vltavě, letní příměstské tábory, workshopy, narozeninové párty).

Muzeum Karla Zemana se také podílí na originálním projektu „Čistíme svět fantazie“, jehož cílem je digitálně zrestaurovat vybrané Zemanovy filmy do nejvyšší možné kvality.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více