Muzeum gastronomie v Praze

Muzeum gastronomie v Praze

Kuchtění s Lady Milenou. Ovocné knedlíky od francouzské žurnalistky. Kardinálská strava během konkláve. U stolu s otcem vlasti. Co jedli slavní Pražané… to je jenom část akcí, pořádaných pražským Muzeem gastronomie. Lákavé chuťovky vás v něm však čekají každý den.


Unikátní Muzeum gastronomie prezentuje svým návštěvníkům historii tepelné úpravy a konzervaci potravin či dějiny stolování včetně úpravy jídelní tabule. Ukazuje, jak, co a na čem se vařilo v pravěku a na druhé straně prezentuje nejmodernější současnou techniku do kuchyně.


Zvláštní místo má v gastronomickém muzeu Síň slávy české gastronomie a pohostinství. Jejím hlavním cílem je seznámit veřejnost s důležitými českými kuchaři a dalšími odborníky ze světa dobrého jídla a pití. Nechybí však ani galerie světových šéfkuchařů, možnosti ochutnávek, rozmanité soutěže a spousta jiných zajímavostí.


Kulinářské dobroty a kuchyňské drobty


Atraktivitu jednotlivých sbírek zvyšují i různé rekonstrukce historických interiérů, audiovizuální materiály nebo ilustrované panely. V ukázkového muzejní kuchyni vaří s gustem ostřílení profíci i študáci z odborných škol. Sliny se vám budou sbíhat v průběhu celé prohlídky, která může být též komentovaná.


Muzeum gastronomie je otevřeno celý týden kromě neděle, vždy od 10 do 19 hodin. Základní dospělé vstupné činí 180 Kč. Další podrobnosti najdete na webových stránkách muzea.

Informace o události:

Jakubská 12, Praha 1 110 00

www.muzeumgastronomie.cz

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více