Muzeum dopravy Bratislava

Muzeum dopravy Bratislava

Bratislavské Muzeum dopravy je unikátní už jenom prostory, v nichž se jeho expozice nacházejí. Svůj azyl totiž našly v areálu kolejiště a dvou skladů první prešpurské stanice parní železnice z Vídně. Vybudována byla již v roce 1848. Důvodů k jeho návštěvě při ubytování v Bratislavě se však najde daleko více.

A tím hlavním samozřejmě není to, že hotel Mercure Centrum Bratislava na muzeum shlíží hned z druhé strany náměstí Franze Liszta, kde instituce sídlí. (Z hotelu Ibis Bratislava je to přeci jen trochu dále, ale tramvají to zvládnete za pár minut.)

Co uvidíte v bratislavském dopravním muzeu

Muzeum dopravy v Bratislavě se veřejnosti otevřelo 24. června 1999, ovšem už více jak čtvrtstoletí před tím probíhaly přípravné práce několika zájmových uskupení. Výsledek stojí za to. Návštěvníci si mohou prohlédnout například drezínu Tatra 15-52, vládní vozy z éry SSSR, sbírku unikátních motocyklů Bőhmerland nebo nákladní železniční vagóny z přelomu 19. a 20. století.

Specialitou dopravního muzea Bratislava je dioráma automobilové dílny s ručním benzínovým čerpadlem. Jedna z výstavních hal zahrnuje expozici železniční signální, zabezpečovací a spojovací techniky včetně zařízení pro údržbu tratě.

Muzeum dopravy Bratislava vás uvítá po celý rok, denně kromě pondělí. Volný vstup je každou první neděli v měsíci, jinak dospělí za vstup zaplatí 4 eura.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více