Miniversum

Miniversum

Až se během pobytu v Budapešti budete procházet po rušné Andrássyho třídě poblíž křižovatky s ulicí Bajcsy-Zsilinszky, zastavte se v Miniversu. Na ploše 850 metrů čtverečních objevíte kolejiště se zmenšeninami význačných míst v Maďarsku i v jiných státech. Na své si však přijdou nejen milovníci modelářství.

Miniversum Budapešť zahájilo svůj provoz v květnu 2014 po dvou letech náročných, pečlivých příprav. Na tvorbě expozice pracovalo 50 specialistů, kteří použili 5 tun dřeva, 20 tuny sádry a zhruba 20 tisíc kolejových dílků.

Objevte lákadla budapešťského Miniversa

Výsledek představuje železniční dráha v měřítku 1:87 a dlouhá 1,3 kilometru. Prohání se po ní desítky vláčků různých typů. To vše má pod dohledem dvojice výpravčích, dohlížející nad úspěšným provozem společně s řídicím počítačem. Řadu prvků ovšem můžou ovládat i samotní návštěvníci.

Zajímá-li vás zákulisí celého areálu trochu více, můžete se zúčastnit komentované prohlídky s průvodcem. Ještě více vzrušující zážitek přináší týmová hra „Vražda v Orient Expesu“. Miniversum v Budapešti ukrývá též dětskou hernu, kavárnu a prodejnu suvenýrů.

Největší přitažlivostí se v Miniversu pyšní modely měst a zajímavých lokalit, do nichž tvůrci zakomponovali na 600 budov a 5 tisíc postav. Uvidíte miniaturní Budapešť, Ráb, Tatu či Panonský vrch, ale také rakouský Melk, Dürnstein nebo Vídeň a německý Eisenach, Wartburg i Uelzen.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více