Městský stadion Vítkovice

Městský stadion Vítkovice

Světových rekordů tady padlo nepočítaně. V roce 1949 zde Emil Zátopek běžel 10 tisíc metrů v čase 29:21.2, v 70. letech se tu měnily tabulky u stovky mužů i žen, Stacy Dragilaová tady ve skoku o tyči překonala hranici 483 centimetrů a kubánský sprinter Dayron Robles zde roku 2008 zaběhl 110 metrů překážek za 12,87 vteřin. Městský stadion Vítkovice však napínavých příběhů ukrývá mnohem více.

K těm nejznámějším patří stěhování fotbalového Baníku Ostrava z jeho neméně populární domoviny Bazaly. I přes vzplanuté vášně mezi skalními fanoušky klubu k němu došlo v roce 2015. Dnes už se na vítkovickém stadiónu s celkovou kapacitou 15 275 sedících diváků opět hraje nejvyšší tuzemská soutěž.

Tituly i rekordy na vítkovickém stadiónu

Zažije ještě někdy takovou slávu jako v roce 1986, kdy tady skromný oddíl TJ Vítkovice slavil svůj premiérový a zároveň jediný prvoligový titul? Tehdy za něj nastupovali borci jako Miroslav Kadlec, Lubomír Vlk, Jaroslav Zápalka nebo Jiří Bartl. Oddíl s aktuálním názvem MFK Vítkovice využívá stadión jako svůj domácí dodnes, byť se na něm hrají už jenom zápasy druhé ligy.

Jméno, které však vítkovickou arénu proslavilo nejvíce, zní velice jednoduše Bolt. Usain Bolt.

Atletický mítink Zlatá tretra Ostrava se zde koná pravidelně od svého prvního ročníku v roce 1961. Nejslavnější sprinter historie se jí účastní od svých prvních běhů mezi dospělými profesionály a v průběhu let se stal jejím neoficiálním symbolem. O oblibě jamajského atleta v Ostravě ostatně svědčí i název nejvyššího geografického bodu ve městě: Bolt Tower.

Doprava na Městský stadión Vítkovice

Multifunkční stadión ve Vítkovicích zahájil svůj provoz v roce 1938 a ve své moderní podobě funguje od roku 2015. Hrála tady už i česká fotbalová reprezentace, klub amerického fotbalu Ostrava Steelers a uskutečnilo se tu MS v atletice do 17 let (2007) i ME v atletice do 23 let (2011). V těsném sousedství se nachází hokejová Ostravar Aréna, hotel Mercure Ostrava Center je odsud vzdálen asi 30 minut jízdy městskou hromadnou dopravou.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více