Měšťanská beseda v Plzni

Měšťanská beseda v Plzni

Kde se vedle sebe objevují Havlíček, Palacký, Smetana a Neruda? Jména velikánů obrozeneckého hnutí 19. století najdete zvěčněná přesně v tomto pořadí na fasádě Měšťanské besedy v Plzni. Třípodlažní budova patří k nejdůležitějším střediskům společenského a kulturního života v západočeské metropoli.

Chcete se během pobytu v Plzni vydat na zajímavé hudební, filmové či divadelní představení? Navštivte Měšťanskou besedu na Kopeckého sadech, jenom kousek od náměstí Republiky a Divadla J. K. Tyla. U hotelu Ibis Plzeň stačí nasednout do trolejbusu č. 15 a asi za čtvrt hodiny vystoupit na zastávce „Mrakodrap“.

Měšťanská beseda tady stojí už od roku 1901, kdy byla postavena jako reprezentativní místo pro činnost stejnojmenného kulturního spolku. Přes různé peripetie ve zdraví přežila minulé století a díky rekonstrukci v roce 2005 dokonce získala ocenění „Stavba roku“.

V Měšťanské besedě si vybere každý

Honosně vyhlížející, novorenesanční budova zahrnuje nespočet sálů a dalších interiérů. Nejvýznamnější z nich je Velký sál s nejmodernější zvukovou a světelnou technikou (původní osvětlení zajistil František Křižík). Význačný je Primátorský salónek, v Zrcadlovém sále našly zázemí baletní a taneční školy, široké využití nabízí Klostermannův sál.

V prostorách Měšťanské besedy nechybí ani nádherná secesní kavárna, bohatě zdobená restaurace, hudební pavilón a venkovní altán ve dvoře. Filmová představení probíhají především v kině Beseda a prkna, co znamenají svět, ukrývá Divadélko JoNáš.

Plzeňská Měšťanská beseda funguje celoročně a vyplatí se sledovat její program.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více