Malé Karpaty

Malé Karpaty

Bratislava, to je město v horách. S trochou nadsázky se dá říct, že na Krásné Horce, kousek nad vlakovým hlavním nádražím, vlezete do lesa a vykouknete z něj až pod štíty Vysokých Tater. Pásmo Malých Karpat dává slovenské metropoli jedinečný ráz a možnosti výletů. Pojďte se během pobytu v Bratislavě toulat…

Výšlap Malými Karpaty pod Devínskou Kobylu

Chráněnou krajinnou oblast Malé Karpaty v hlavním slovenském městě rozděluje dálnice D2, železnice a úzký pruh zástavby ve čtvrtích Dúbravka a Lamač. Jihozápadní část kulminuje ve vrcholu Devínska Kobyla – s 514 metry nejvyšším přírodním bodem Bratislavy. Přímo pod ním se na skalisku u soutoku Dunaje s Moravou vypíná zřícenina hradu Devín.

Až na Devínskou Kobylu sice nevede turistická stezka, avšak po červené a dalších značkách lze velkou část zdejších svahů projít. Týká se to i přírodní rezervace s význačnou paleontologickou lokalitou Sandberg. Nechybí ani cykloturistické trasy.

Malokarpatské toulky kolem Kamzíka

Podobně příznivá pro výlety do přírody je severní část výběžku Malých Karpat zasahujícího do katastrálního území Bratislavy. Jeho dominantou je vrchol Kamzík (439 metrů) s řadou možností trávení volného času a především s televizní věží, jejíž špička je nejvýše položeným bodem města.

Severním směrem se Malé Karpaty dále zvedají a už kousek za hranicemi Bratislavy atakují v podobě Velkého Javorníku hranici 600 metrů. Přístupy do těchto horských pasáží jsou ideální ze čtvrti Rača a z obcí Svatý Jur, Pezinok, Stupava a Lozorno. Z hotelů Ibis a Mercure se tam dobře dostanete vlakem i osobním autem.

 

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více