Malacky

Malacky

Kamže to šel zapomnětlivý Macek mlátit čočku? Odkazem slavné lidové písničky žijí Malacky dodnes prostřednictvím kulturních slavností Malacká šošovica (vždy v květnu a v září), historických památek a krásné okolní přírody. Během pobytu v Bratislavě se tam vypravte i vy – ať už s cepy, nebo bez nich.

Největší pýchu města tvoří Pálffyovský kaštel, dnes také zvaný Malacký zámeček. Původně barokní komplex získal svou současnou klasicistní podobu v 19. století. K tahákům zámku patří železná Černá brána, kdysi bronzová socha jelena na studni, vzácné komíny francouzského typu a Pálfiovský pokoj s dobovým nábytkem.

Pozornost si zasluhuje též malacký zámecký park v anglickém stylu s umělou jeskyní, fontánou a platanovou alejí.

Co musíte vidět v Malackách

Za další výraznou pamětihodnost Malacek se považuje synagoga v jedinečném maurském slohu. V letech 1886 až 1887 ji podle zadání rodiny Spitzerů postavil architekt Wilhelm Stiassne. Základy barokního kostela Nejsvětější Trojice, který ukrývá boční oltáře Božského srdce Ježíšova a Panny Marie Lurdské, pocházejí už z 16. století.

Během toulek Malackami si nenechte ujít vlastivědné Muzeum Michala Tillnera, kapli svaté Anny ani pomník spisovatele Ľuda Zúbka. Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie s františkánským klášterem a kryptou, v níž odpočívá dokonce i několik příslušníků rodu Pálffyů, nabízí skutečnou raritu: svaté schody, jedny ze tří na celém světě.

Do Malacek, srdce slovenského Záhoří, se z bratislavských hotelů Ibis a Mercure pohodlně dostanete autem (po dálnici D2) i vlakem. Cesta zabere zhruba 20 minut a navíc z nich můžete vyrazit ještě na pěkný výlet do Malých Karpat.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více