Loosovy interiéry

Loosovy interiéry

Loosovy interiéry, znovuobjevené dílo génia

Vestavěné skříně, ornament jako zločin, propojování místností s rozdílnou výškou – to je pouze několik z mnoha typických znaků tvorby geniálního architekta Adolfa Loose. Řadu ze svých prací realizoval před sto lety i v západočeské metropoli. Ubytování v Plzni v nich sice neseženete, ovšem díky rekonstrukci a znovuotevření je nyní můžete navštívit i vy.
Jak už označení napovídá, Loosovy interiéry v Plzni jsou adaptace bytů ve všedních měšťanských domech a nikoliv návrhy zcela nových budov, jako je tomu například ve Vídni, Praze či Paříži. Které plzeňské domy navštívit za účelem poznání díla architekta, soupeřícího se samotným Le Corbusierem, je však zásluhou prohlídkových tras naštěstí jasné. 

Poznejte architektonické skvosty v okolí Klatovské ulice

Vydejte se z hotelu Ibis Plzeň do Turistického informačního centra na náměstí Republiky, kde zakoupíte vstupenky na jednu ze tří komentovaných tras. První z nich zahrnuje seznámení s byty Krausových (Bendova ulice 10) a Voglových (Klatovská 12), druhá exkurzi do Brummelova domu (Husova 58) a poslední prohlídku Semlerovy rezidence (Klatovská 110). Všechny tři rozhodně stojí za to.
V bytech se časem posunete do období 1907 až 1910 a 1927 až 1932, kdy Adolf Loos vytvořil esteticky vyvážené, harmonické a především naprosto praktické interiéry, které se staly velkou inspirací pro moderní architekturu. Jejich osudy, kvůli židovskému původu majitelů, byly v dalších letech hodně pohnuté, a také o této kapitole se v rámci prohlídek dozvíte.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více