Lázně Széchenyi

Lázně Széchenyi

Jsou největší, nejkrásnější, nejslavnější. Lázně Széchenyi se v podstatě staly symbolem budapešťského lázeňství a plánujete-li v maďarské metropoli ochutnat blahodárnost termálních koupelí, vydat byste se měli v první řadě sem.

Přesněji řečeno do severní části městského lesíku Városliget, který navazuje na proslulou třídu Andrássy út. Přímo u lázeňského komplexu se nachází stanice metra Széchenyi fürdő na historické žluté lince M1, proto se k němu z hotelů Mercure, Novotel, Ibis a Sofitel Budapešť snadno dostanete.

Historie termálního království Széchenyi
Za vznikem lázní stojí geolog Vilmos Zsigmondy. Když roku 1879 docela náhodou objevil vydatný pramen, nelenil a do provozu uvedl první lázeňské zařízení. Jeho kapacita se brzy stala nevyhovující, proto v letech 1909 až 1913 vyrostl podle návrhu architekta Győző Cziglera současný honosný areál s četnými barokními a klasicistními prvky.

Na první pohled zaujme rozdělením na dvě stejné, zrcadlově obrácené poloviny. Důvod je prozaický, termály Széchenyi se původně členily na dámskou a pánskou část. V roce 1938 došlo k proražení nového pramene, prýštícího na povrch z hloubky 1 256 metrů a poskytujícího 6 miliónů horké vody denně.

Vyberte si z lázeňských služeb v Széchenyi
Dnes do lázní Széchenyi míří tisíce návštěvníků, aby prožily příjemný den plný relaxace, koupání a také léčby rozmanitých zdravotních obtíží. Voda o teplotě 77 °C a s obsahem vápníku, síry a hydrogenuhličitanu hořečnatého blahodárně působí na poruchy dýchacího a zažívacího ústrojí, artritidu a revmatismus, neuritidu nebo menstruační obtíže.

Na ploše přes dva hektary lze využít plavecké, perličkové, zážitkové a odpočinkové bazény, nechybí bazén s protiproudem. Nabídka lázeňského domu Széchenyi zahrnuje i rozsáhlé lékařské a wellnessové služby (masáže, sauny, vířivky).

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více