Lázně Rudas Budapešť

Lázně Rudas Budapešť

Mezi oblíbené lázeňské areály v Budapešti paří i lázně Rudas, potvrzující, proč se maďarské metropoli říká město termálů. Můžete je navštívit během ubytování v hotelech Mercure, Novotel, Ibis a Sofitel, od nichž se k nim pohodlně dostanete (přímo kolem vede tramvajová linka).

Dobrou polohu lázeňského komplexu Rudas dobře dokumentuje i množství zajímavostí v jejich okolí. Za prohlídku stojí Budínský hrad na vrchu Gellért, mohutná Citadela, muzeum malířky Pirosky Szántó nebo Elizabetin most (Erzsébet híd).

Historie a nabídka lázní Rudas

Stejně jako Budapešť i lázeňský areál Rudas má za sebou dlouhou historii. Jeho základy začaly vznikat už v 15. století za nadvlády Turků, proto vás uvnitř oslní hala s velkou tureckou kopulí.

Hlavní bazén má osmiúhelníkový tvar. Kolem něho najdete kvarteto menších bazénků s různě teplou vodou. K dispozici je také střešní bazén, léčebné koupaliště a wellness centrum. Vyzkoušejte i léčebné pitné kúry čerpající z trojice pramenů Hungária, Juventus a Attila. Jejich voda se pyšní vysokým obsahem vápníku a výraznou sirnatostí.

Potěšte se lázněmi Rudas i v noci

Do lázní Rudas se chodí též v noci. Zásluhou dlouhého provozu (v noci od 22 do 4 hodin) a pořádání diskoték (o některých sobotách) si tady přijdou na své milovníci rušného nočního života. Určitě si takové koupání nenechte ujít, zažijete jedinečnou atmosféru!

Lázně Rudas vytvářejí významné balneologické centrum, proto mají otevřeno po celý týden. Využít lze společný, ale i oddělený provoz pro ženy a muže.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více