Landek Park

Landek Park

Landek park s expozicí hornického muzea

Že soška Venuše musí být pořádně nakynutá v bocích? A že byste nikdy nesfárali do černouhelného dolu? O pravém opaku vás přesvědčí rozlehlý Landek park plný unikátní zábavy a poznání. Navíc se tady v průběhu ubytování v Ostravě vyřádí vaše děti. Největší tuzemské hornické i podnikové muzeum bylo založeno v roce 1993 kolem bývalého dolu Anselm. Vrch Landek, který je jeho slojemi prošpikován, patří mezi význačné přírodní a kulturní památky, vždyť lovci mamutů zde sídlili již před 30 tisíci let. Na kopci nad soutokem Odry a Ostravice byla nalezena slavná Landecká Venuše, ve středověku tady stával hrad a nyní se lze po okolí rozhlédnout z dřevěné rozhledny.

Zpestřete si pobyt v Ostravě opravdu netradičně

Landek park v Petřkovicích zahrnuje několik návštěvnických okruhů. Velice atraktivní je expozice Historie důlní dopravy i podzemní expozice s 250 metry štol, na niž navazuje 40 metrů vysoká těžní věž. Mezi nejrozsáhlejší na světě se řadí expozice důlního záchranářství. Asi málokdo odolá možnosti projet se po Landek parku důlním vláčkem. Vyzkoušejte to i vy a vydejte se z hotelu Mercure Ostrava do jednoho z největších regionálních lákadel, navrženého dokonce mezi světové dědictví UNESCO. Areál doplňují vyřazené hornické stroje, kaple svaté Barbory, cyklokrosová dráha, četná sportoviště a doprovodné služby.

Jedinečný Landek park je otevřený po celý rok, během zimní sezóny jsou prohlídky pořádány čtyřikrát denně kromě pondělí. Osobním autem zajedete až na parkoviště před vchodem, zastávka městské hromadné dopravy je umístěna asi 400 metrů od něj.

Informace o události:

www.landekpark.cz

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více