Kunraticko-michelský les v Praze

Kunraticko-michelský les v Praze

V roce 1983 se tudy prohnalo 9 128 běžců, kterým tleskal samotný předseda Mezinárodního olympijského výboru J. A. Samaranch. Jubilejní 50. ročník Velké kunratické byl pro Kunraticko-michelský les příznačný: jedna z největších zelených ploch hlavního města přitahuje houfy zájemců o sport a aktivní relaxaci, kteří zároveň přispívají k jejímu poškozování.

O důvod navíc, proč si během pobytu v Praze projít oázu lesa o rozloze 300 hektarů, lemovanou ze všech stran hustou zástavbou, a vyzkoušet si svou ohleduplnost vůči přírodě.

Kunraticko-michelský les, z velké části vyplněný přírodní památkou Údolí Kunratického potoka, se rozkládá na jihovýchodě Prahy, kousek od Severojižní magistrály a Jižní spojky. Z východu ho obklopuje sídliště Jižní Město II (Horní Roztyly a Horní Kunratice), z jihu čtvrť Kunratice a ze západu nový bytový komplex Zelené údolí s Thomayerovou nemocnicí. Dopravní obslužnost zajišťují především stanice metra Chodov a Roztyly.

Atrakce v Kunraticko-Michelském lese

Jedním z nejzajímavějších míst Kunratického lesa (jak se areál nazývá ve své jižní polovině) je zřícenina Nového hradu. Gotický „Wenzelsburg“ nechal postavit Václav IV. v roce 1411. Moc světlých chvil však hrádek neprožil. O osm let později na něm král zemřel a už začátkem roku 1421 ho dobyli a zpustošili husité.

Další poznávací znamení „Kunraťáku“ tvoří volně pobíhající stádo muflonů, zřejmě nejviditelnější projev zdejší bohaté fauny a flóry. Bystrý pozorovatel může odhalit též strakapoudy, žluny, stepníky rudé, tesaříky, ostnatky nebo růže galské.

Podrobnější informace o obyvatelích Kunraticko-michelského lesa najdete na panelech naučné stezky Kunratický les. Jednotlivé zastávky se věnují problematice smrku a borovice, nepůvodním dřevinám či doupným stromům. Kromě toho na vás čeká zookoutek, rybník Labuť, skalní útvar Dešťovka a řada pramenů, studánek, altánků i dětských hřišť.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více