Katedrála sv. Václava

Katedrála sv. Václava

Katedrála svatého Václava, výlet do velké české minulosti

Přijměte pozvání k toulkám po české historii a využijte pobytu v hotelu Ibis k návštěvě místa, kde jako málokde u nás můžete pocítit tak intenzivní dech dějin. Vítejte v impozantní katedrále svatého Václava uprostřed Olomouce.
Původně v ní byl dokonce pohřbený český král Václav III., zavražděný v sousedním domě děkanství. Nakonec ovšem ostatky posledního z Přemyslovců na příkaz jeho sestry Elišky skončily ve Zbraslavském klášteře.

Jak se z hotelu Ibis Olomouc dostat do metropolitní katedrály

Roku 1803 zase jediná středová věž nahradila tři průčelní věže zničené požárem. Současnou podobu získala olomoucká katedrála novogotickou rekonstrukcí dokončenou Gustavem Merettou v roce 1892. Tím byl dovršen architektonický vývoj stavby, zahájený jako románská bazilika roku 1107, a vrcholící skvostnou gotickou přestavbou ve druhé polovině třináctého století.
Budete-li mít během ubytování v Olomouci chvilku času, určitě se k dómu svatého Václava vypravte. Pěšky k němu dojdete příjemnou procházkou Wolkerovou ulicí Smetanovými sady a dále přes Horní náměstí a ulice Ztracená, Denisova a 1. máje. Projet se můžete i tramvají číslo 4 nebo 6 a vystoupit na zastávce „U Dómu“.

Okořeňte si pobyt v Olomouci poznáním moravské historie

Na prohlídku katedrály svatého Václava si však raději vyhraďte dostatek času. Jenom tak stihnete obdivovat všechny její krásy v čele se stometrovou hlavní věží, druhou nejvyšší mezi českými kostely. Součástí areálu je i kaple svatého Stanislava, krypta s ostatky olomouckých arcibiskupů a arcivévody Rudolfa Jana Habsburského, kaple svatého Jana Křtitele, Zdíkův palác či Loretánská kaple.
Katedrála je otevřena každý den, od konce dubna do konce září je navíc k dispozici i průvodce.

 

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více