Karviná, návštěva takřka povinná

Karviná, návštěva takřka povinná

Proč se během ubytování v Ostravě vydat do nedaleké Karviné? Jedná se o zajímavé město s dlouhou historií, pěknými památkami a řadou míst k odpočinku i poznávání. A navíc tady mají i své vlastní moře.

Karvinské (nebo také Darkovské) moře, jezero na jižním okraji města, však není jedinou karvinskou atrakcí. K dalším patří dančí obora, dětský koutek ve stylu slovanského hradiště a Larischův altán v parku Boženy Němcové, devítijamkové discogolfové hřiště v lesoparku Dubina v části Mizerov či Muzeum Těšínska v objektu bývalých Larisch-Mönnichových koníren.

Železná kopie těžební věže v golfovém resortu Karviná-Lipiny funguje od roku 2011 jako originální rozhledna.

Karviná a lázně Darkov
Nezastupitelnou součástí Karviné jsou lázně ve čtvrti Darkov, využívající zdejší léčivé jodobromové solanky. Zahrnují lázeňský park založený hraběcím rodem Larisch-Mönnichů v závěru 19. století, staré funkcionalistické vily Maryčka a Jiřina, secesní Společenský dům, kapli sv. Anny a léčebnu. Jedinečnou technickou památko je most Sokolských hrdinů přes řeku Olši z roku 1925.

Karviná a zámek
Nejdůležitější karvinskou pamětihodností je nádherný empírový zámek Fryštát s několika návštěvnickými okruhy. Za návštěvu stojí i starobylý kostel Povýšení svatého Kříže (dokončen v roce 1327), radnice s renesanční věží, pěkná litinová kašna nebo klasicistní kostel svatého Marka.

Vidět také můžete konstruktivistickou šestipodlažní vodárenskou věž a kostel sv. Petra z Alkantary, který je se sklonem 6,8 stupňů od kolmé osy nakloněný více než slavná šikmá věž v Pise.

Do Karviné, ležící v podstatě na hranicích s Polskem, se z hotelu Mercure Centre Ostrava dostanete pohodlně po rychlostní silnici přes Petřvald asi za půl hodiny.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více