Karlův most

Karlův most

Karlův most, geniální dílo Otce vlasti v nitru Prahy

Co by Praha byla bez Karlova mostu? Nejen, že by ztratila jednu ze svých nejvýraznějších dominant, ale také význačné zázemí pro šikovné pouliční malíře, propojení obou částí Královské cesty mířící k Pražskému hradu či příjemnou zastávku u Vltavy. Především však významný kus své báječné historie. Udělejte si z hotelu Ibis pěknou procházku a projděte se místem, kde se psaly dějiny. Zlatým písmem je do nich vyznačeno už rozhodnutí císaře Karla IV. o vybudování kamenného mostu místo povodní zničeného Juditina. O tom, jak to bylo s vejci přidávanými do malty, se historici dodnes přou, jisté však je, v roce 1402 byla stavba mostu, tenkrát ještě bez přídomku Karlův, dokončena.

Barokní skvost spojující Staré Město s Malou Stranou

Na mostě chyběly také sochy, kvůli nimž si ho fotí turisté z celého světa. Slavná výzdoba ho zkrášlila až v průběhu 17. a 18. století, kdy 30 nádherných skulptur postupně vytesali barokní umělci bratři Brokoffové, Matyáš Bernard Braun a další. Nepřehlédnutelné jsou rovněž věže, Staroměstská mostecká a dvě Malostranské, ukončující most na obou vltavských březích. Využijte svého ubytování v Praze, vezměte s sebou fotoaparát a udělejte si krásnou vzpomínku na pobyt v naší stověžaté metropoli.

Ke Karlovu mostu z hotelů Accor rychle a pohodlně

Karlův most se přes Vltavu klene uprostřed historického jádra, proto se k němu městskou dopravou dostanete z pražských hotelů Ibis velice snadno. Ze stanic metra linky A Staroměstská či Malostranská k němu dojdete příjemnou, několikaminutovou procházkou, tramvaje číslo 17 18 zastavují prakticky přímo u něj. Autem se cesta do starobylého centra Prahy nedoporučuje. Ať si rozhodnete prohlédnout nevšední krásu Karlova mostu se svou rodinou nebo s kolegy jako zpestření během firemní akce, rozhodně nebudete litovat. Navíc můžete využít mnoha dalších zajímavých míst v jeho okolí jako například Franz Kafka museum, Kampa či Valdštejnská zahrada.

další události v okolí

Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více
Praha
Centrum Chodov

Centrum Chodov

Zjistit více