Karász utca, pěší zóna uprostřed Szegedu

Karász utca, pěší zóna uprostřed Szegedu

Turisty nejoblíbenější pěší zónu v centru Szegedu (Segedíně) představuje ulice Karász utca. Kromě malebného vzhledu a četných architektonických skvostů se pyšní i velice osobitou atmosférou. Stará se o ni neustálý příval návštěvníků, pestrý společenský život, rozmanité kulturní akce a dostatek komerčních podniků.

Rekonstrukce Karász utca spolu s okolními ulicemi získala v roce 2003 prestižní Evropskou cenu Nostra za ochranu historických památek. Kromě zevrubné opravy se ulice tenkrát dočkala i kompletně nového mobiliáře včetně laviček, květináčů a stromů.

Ulice Karász utca vede z náměstí Széchenyi tér v samém srdci Szegedu jihozápadním směrem. Pokračuje přes náměstí Klauzál tér s pěknou kašnou a sochou Lászlo Kossutha a končí napojením na ulici Somogyi utca u náměstí Dugonics tér, které zdobí několik hezkých plastik.

Podrobnosti o segedínské ulici Karász utca

Přestože Karász utca celkem měří jenom asi 300 metrů, najdete na ní spoustu zajímavostí a pamětihodností. K nejdůležitějším patří původně knihtiskařský dům Várnay, palác Kis Dávid a monumentální dům Eisenstadter v romantickém stylu, s neoklasicistními prvky a unikátním litinovým balkonem.

Samozřejmě nechybí celá řada obchodů, restaurací, kaváren a cukráren, kde příjemně posedíte nad šálkem kávy a kouskem dortu. A proč ne, když z hotelu Novotel Szeged na břehu blízké Tisy se sem dostanete pohodovou chůzí za pár minut.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více