Kamzík, na skok do bratislavské přírody

Kamzík, na skok do bratislavské přírody

Jedním ze symbolů Slovenska jsou krásné hory a také Bratislava je toho důkazem. K jejím nejtypičtějším vrcholům patří Kamzík (439 m n. m.), oblíbené víkendové centrum turistů i obyvatel metropole. Při pobytu v Bratislavě si ho oblíbíte i vy.

Špička televizní věže na Kamzíku z roku 1975 je nejvyšším bodem celé Bratislavy. Stavba vysoká 194 metrů má tvar protáhlého kosočtverce a z její vyhlídkové restaurace budete mít hlavní město jako na dlani.

Kousek od vysílače stojí od roku 2016 dřevěná, 15 metrů vysoká rozhledna s pěkným výhledem jižním směrem. Na opačné straně má svou horní stanici sedačková lanovka Železná studienka-Koliba o celkové délce takřka jeden kilometr.

Vydejte se za zábavou na Kamzík

Kamzík tvoří součást Bratislavského lesního parku, rekreačního areálu listnatých lesů v severní části města. Prolíná se s chráněnou krajinnou oblastí Malé Karpaty, proto zde značené turistické trasy, odpočívadla, venkovní posilovny, ani studánky nejsou nic výjimečného.

Součástí komplexu jsou také tabule informující o jeho různých zajímavostech, několik restaurací, bobová dráha a lyžařský vlek. V bikeparku Koliba funguje od roku 2005 první slovenská oficiální sjezdová cyklotrasa Rohatka. Památník pod vrcholem připomíná vítězství nad Turky u Vídně roku 1683.

Areál Kamzíku je z hotelů Mercure a Ibis Bratislava dostupný díky trolejbusové dopravě, pro osobní vozidla je k dispozici parkoviště.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více