Hviezdoslavovo náměstí v Bratislavě

Hviezdoslavovo náměstí v Bratislavě

Za zelenou zónu klidu a odpočinku v srdci historické Bratislavy lze považovat Hviezdoslavovo náměstí. Odděluje od sebe severní a jižní část starobylého centra, vytváří spojnici mezi Slovenským národním divadlem na východě a mostem SNP na západě, poskytuje ideální prostor pro společenské akce i každodenní setkávání obyvatel města.

Náměstí nese své hrdé pojmenování po spisovateli, básníkovi a překladateli Pavolu Országhovi Hviezdoslavovi (1849 až 1921). Socha význačného slovenského obroditele v nadživotní velikosti se tyčí jeho v centrální oblasti.

Kde v Bratislavě najdete národní divadlo
Náměstí P. O. Hviezdoslava má podlouhlý, protažený tvar o délce zhruba 400 metrů a maximální šířce necelých 100 metrů. Jeho valnou část zabírá pěší zóna, zbytek doplňuje svěží zeleň. Nechybí pódium k pořádání kulturních událostí, osvěžení v podobě fontán, lavičky ani dětské hřiště pro zabavení vašich ratolestí. Městská doprava v podobě tramvají zajíždí pouze na jihovýchodní okraj areálu.

Nejvýznamnější stavbou na Hviezdoslavově náměstí je bezpochyby historická budova Slovenského národního divadla z roku 1886. Ve zbývajících domech ji doplňují četné obchůdky, kina, restaurace, bary a také velvyslanectví Německa a USA.

Poloha a doprava na Hviezdoslavovo náměstí
Na Hviezdoslavovo náměstí ústí celá řada ulic. Na severním okraji ho Rybárska brána spojuje s Hlavním náměstím, na jihu Mostová s Vajanského nábřežím. Na východní straně na něj navazuje Komenského náměstí a na západní se otevírá Rybné náměstí.

Z hotelu Ibis Bratislava pod Bratislavským hradem dojdete na náměstí Pavola Országha Hviezdoslava za pár minut pěšky. U hotelu Mercure Centrum Bratislava raději nasedněte do „električky“, která vás na náměstí doveze asi za čtvrthodiny.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více