Hvězdárna Plzeň

Hvězdárna Plzeň

Zveme vás na výlet po hvězdách. Na procházku po mléčné dráze, za spanilou Andromedou a za Venuší, za měsíčními vílami, kolem černé díry a ještě kousek dál. Osedláme splašenou vlasatici a možná někde v těch nekonečných dálavách potkáme i Jurije, marně hledajícího cestu zpět.

Vy se však nemusíte ničeho obávat, odborníci z plzeňské hvězdárny zajistí váš bezpečný návrat. Zbytek noci opět strávíte na pohodlném lůžku hotelu Ibis.

Hvězdárna Plzeň má svou základnu ve čtvrti Skvrňany na západě města. Najdete ji v ulici U Dráhy mezi průmyslovým areálem Škodovky a tramvajovou tratí na nedaleké sídliště. Takřka přímo u budovy hvězdárny zastavuje trolejbus č. 12, ale je tu i malé parkoviště.

Co v Plzni uvidíte dalekohledem

Plzeňská hvězdárna pořádá pravidelné přednášky ve Velkém klubu plzeňské radnice, výstavy a především každoměsíční pozorování krás noční oblohy i detailů sluneční atmosféry. I přes nepříznivé městské podmínky se můžete těšit na Měsíc kolem první čtvrti, jasné planety jako Mars, Jupiter a Saturn, vybrané galaxie, hvězdokupy a dvojhvězdy.

K nejzajímavějším a nejúchvatnějším patří pozorování i při mimořádných astronomických jevech, k nimž se řadí průlety komet či zatmění Slunce a Měsíce.

Rozhodně si během pobytu v Plzni pohlídejte kalendář akcí plzeňské hvězdárny pro veřejnost. Objevíte v něm řadu příležitostí, které byste neměli vynechat, a to nejen v případě, kdy zkoumání vesmíru je vaším velkým koníčkem.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více