Hungaroring

Hungaroring

Pro řadu návštěvníků Maďarska se závodní okruh Hungaroring stal jeho symbolem více než hlavní město. Aby ne, když se na něm od roku 1986 pravidelně jezdí závody formule 1, na které každoročně míří statisíce fanoušků motoristického sportu z celého světa. Vy se k němu během ubytování v Budapešti můžete vydat kdykoliv, neboť kromě rychlých vozů nabízí ještě něco navíc.

Hungaroring se rozkládá mezi na severovýchodním okraji Budapešti mezi předměstskými obcemi Mogyoród a Kerepes. Z jedné strany ho míjí dálnice M3 mířící dále do Miškovce a z druhé železniční trať vedoucí na nádraží Keleti. Díky nim je okruh dobře dosažitelný z centra i z hotelů Mercure, Ibis, Novotel a Sofitel.

Výstavba Hungaroringu začala v roce 1985 a po rekordních 9 měsících byl 4 381 metrů dlouhý okruh připraven k prvním závodům. Premiérovou velkou cenu Maďarska vozů F1 tady vyhrál roku 1986 Nelson Piquet s vozem Williams-Honda. Historicky nejúspěšnějším pilotem se stal Lewis Hamilton s šesti triumfy.

Velká cena Maďarska formule 1 se na Hungaroringu jezdí vždy na přelomu července a srpna.

Aquaréna je kousíček za Hungaroringem

Hned vedle autodromu Hungaroringu najdete parádní vodní svět Aquaréna. Jedná se o největší akvapark v Maďarsku, který na ploše neskutečných 11,5 hektarů nabízí 26 klouzaček a tobogánů s celkovou délkou 1,5 kilometrů. Připočtete-li k tomu devítku bazénů, línou řeku, vířivky, rozličná sportoviště, restaurace a další atrakce, máte o zábavu i s dětmi na celý den postaráno.

Pozor jen na otevírací dobu, neboť Aquaréna funguje pouze od konce června do začátku září.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více