Hodžovo náměstí v Bratislavě

Hodžovo náměstí v Bratislavě

Jestliže Hlavné náměstí platí za historické srdce slovenské metropole, potom Hodžovo náměstí lze považovat za její společenské centrum. Protíná ho rušná Staromestská třída (táhnoucí se prakticky až k hotelu Ibis Bratislava) a lemují ho tak významné budovy jako prezidentský palác.

Dříve se tady tyčily městské hradby, dnes je to ideální místo pro chvíle oddechu během ubytování v Bratislavě i pro vstup do její starobylé části.

Proč se Hodžovu náměstí neřekne jinak než Mierko? Až do dubna 1991 se jmenovalo Mierové námestie. Od těch dob se na něm mnohé změnilo, jeho ozdobou je například malebná Fontána míru od Tibora Bártfaye.

Co uvidíte na Hodžově náměstí

Dominantou Hodžova náměstí je samozřejmě rokokový Grasalkovičův palác, sídlo prezidenta Slovenské republiky. Ze severní strany k němu přiléhá nádherná Grasalkovičova zahrada ve francouzském stylu, která plynule přechází do zahrady bývalého letního arcibiskupského paláce, současný Úřad vlády SR. Od něj to není daleko ani na rozlehlé náměstí Slobody, ani k hotelu Mercure Centrum Bratislava.

Dalším význačným bodem, zdobícím Hodžovo náměstí, je multifunkční stavba Tatracentrum, ukrývající pasáž, obchody, kanceláře i parkoviště. Podobně moderní řešení vyznává i administrativní Astoria Palace.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více