Historické centrum Plzně

Historické centrum Plzně

Historický střed města Plzeň

Kde najdete naši nejvyšší kostelní věž, tvorbu světově proslulého architekta či třetí největší světovou synagogu? Leckdo si západočeskou metropoli spojuje především s průmyslem, ale není to tak docela pravda. Přesvědčte se během ubytování v Plzni sami a udělejte si příjemnou procházku po místním starobylém jádru.
Vycházku za historií Plzně asi nelze začít jinde než na náměstí Republiky, které je právem považováno za její srdce. Impozantní je už jenom svou plochou, zabírající téměř tři hektary. A co teprve, až se seznámíte se všemi zdejšími monumenty! Na první pohled jim dominuje gotická katedrála svatého Bartoloměje s věží vysokou úžasných 102 metrů. Rozhled z ní stojí za to!

Na cestě z hotelu Ibis Plzeň za uměním

V severní části náměstí stojí Mariánský sloup s plastikou Plzeňské madony a sochami osmi světců v čele se svatým Václavem, vzpomínka na konec morové epidemie ve druhé polovině 17. století. Tři novodobé kašny od Ondřeje Císlera svým ztvárněním anděla, chrtice a velblouda odkazují k městskému znaku.
K dalším kulturně cenným objektům na náměstí, které si v rámci svého pobytu v hotelu Ibis můžete prohlédnout, patří barokní biskupská rezidence a nádherně zdobená renesanční radnice. V provozu jsou zde též tři expozice: Muzeum loutek, Národopisné muzeum a Muzeum strašidel. Jedinečnou atmosféru náměstí dotváří celá řada honosných měšťanských budov a také secesní, samostatně stojící pavilón s restaurací a veřejnými toaletami.

Pořád je na co se koukat

Vydáte-li se dál z náměstí, rozhodně si všimněte Pivovarského muzea, pětipatrové vodárenské věže, Západočeské galerie v Masných krámech a dvou klášterů: františkánského a dominikánského. Celé historické centrum obepínají okružní městské sady s řadou příležitostí k posezení a odpočinku. V jejich okolí se můžete pokochat budovou divadla J. K. Tyla a Velkou synagogou – druhou největší v Evropě. Slavné Loosovy interiéry najdete v Husově a Klatovské ulici jenom kousek odsud.

 

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více