Galerie Moritz

Galerie Moritz

Galerie Moritz, neobyčejné nakupování kousek od orloje

Dříve to býval nevzhledný socialistický obchoďák, dnes Galerie Moritz vhodným způsobem doplňuje starobylý prostor kolem kostela svatého Mořice. Vy se sem z olomouckého hotelu Ibis můžete vypravit klidně i pěšky. Nákupy si užijete v příjemném, kulturním prostředí a navíc nadosah zdejším památkám.
Galerie Moritz se schovává za moderní fasádou ze skla a kamene, která důstojně zapadá mezi architektonicky cennou zástavbu v ulicích 8. května, Úzká a 28. října. Okolní historické budovy se v ní zrcadlí a společně vytvářejí novou dominantu olomouckého městského jádra.

Na cestě z hotelu Ibis Olomouc do Moritzu

Vy se do obchodního centra Galerie Moritz dostanete příjemnou procházkou Havlíčkovou třídou kolem výstaviště Flora a přes Horní náměstí. Ještě rychlejší to je hromadnou dopravou, stačí na zastávce Wolkerova u hotelu Ibis nastoupit do libovolné tramvaje směrem do centra a za pár minut jste na místě.
Také interiér Galerie Moritz doznal při rekonstrukci v roce 2012 značné obměny. Výsledkem je prostorné atrium s eskalátory, obsluhujícími všechna čtyři podlaží, a dostatek světla, dodávající objektu na pohodě a svěžesti.

V OC Moritz seženete vše důležité

Na celkové ploše 6 600 metrů čtverečních najdete několik desítek obchodů nejrůznějšího zaměření. K největším se řadí supermarket Billa, poblíž umístěná DM drogerie, módní řetězce H & M, Timeout a CCC, hračkářství Dráčik, knihkupectví Neoluxor a prodejna elektroniky Euronics.
Trn z paty během ubytování v Olomouci vám mohou vytrhnout i další služby jako papírnictví, směnárna, Fotolab, květinářství, trafika, lékárna nebo dárková síň. Hlad zaženete chutným sendvičem v Bageterii a o vaše ratolesti se postarají v dětském koutku Človíčkov.

Informace o události:

8. května 465/24, 779 00 Olomouc

http://www.galeriemoritz.cz/

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více