Frýdek-Místek, místo nečekaných setkání

Frýdek-Místek, místo nečekaných setkání

Na první pohled je to typicky průmyslové, severomoravské město. Při bližším ohledání však zjistíte, že Frýdek-Místek má co nabídnout zvědavým turistům, nadšencům do historie a ostatně i milovníkům krásné přírody. Během jeho návštěvy v rámci ubytování v Ostravě se rozhodně nudit nebudete.

Necelých 15 kilometrů od okraje Frýdku-Místku se k nebi vypíná Lysá hora, nejvyšší vrchol Beskyd. V blízkém okolí města najdete rozhledny Okrouhlá, Panorama a Soběšovice, cvičnou štolu Staříč, Janáčkovy Hukvaldy, minizoo Lašský Dvůr a další zajímavosti.

Tajemství města pod Beskydami

A co až se vydáte na procházku Frýdkem-Místkem! I když administrativně vznikl teprve roku 1943 sloučením slezského Frýdku a moravského Místku, má celá jeho lokalita soustředěná kolem řeky Ostravice docela dlouhou minulost.

Důkazem budiž gotický hrad, v 18. století přebudovaný na Frýdecký zámek s dnešním Muzeem Beskyd. Další dominantou „lašské metropole“ je barokní bazilika Navštívení Panny Marie s navazující křížovou cestou. Pěkný rozhled na město poskytuje věž kostela sv. Jana Křtitele.

Jedna z unikátních frýdeckomísteckých ikon však od roku 2013, kdy byla zbourána, neexistuje. Architektonicky neomšelou, víceúčelovou sportovní halu nahradilo obchodní centrum a hala Polárka. Z dalších technických památek stojí za zmínku bývalá Lembergerova textilní továrna, přádelna bratří Neumannů (Osmička) či funkcionalistická vila rodiny Macourkovy.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více