Emlékpark Győr

Emlékpark Győr

Jižně od Győru, v příměstské obci Győrújbarát, se vypíná nevysoký, spíše podlouhlý pahorek, z mnoha stran pokrytý vinohrady, který slouží obyvatelům města i jeho návštěvníkům jako lokalita klidu, odpočinku a nenáročné turistiky. Emlékpark je tak trochu nenápadný, ve skutečnosti ovšem – ve spojení s navazujícími lesy – značně rozsáhlý a k relaxaci zcela stvořený.

Přírodní park Emlékpark začíná na severu nedaleko zámečku Bezerédj a táhne se zhruba 20 kilometrů jihovýchodním směrem až na dohled pohoří Bakony. Na šířku dosahuje jenom několika málo kilometrů, stejně tak jeho převýšení není větší než 150 metrů. Prostě pohoda.

Zajímavá místa Emlékparku

Nejvýznamnější body Emlékparku spojují četné turistické stezky. Po nich se dostanete k vyhlídkové věži s altánkem a dětským hřištěm uprostřed vinic na severu areálu. Vedou i na nejvyšší zdejší bod Nyúli-Hegi (317 m n. m.). A míří též k nejnavštěvovanější lokalitě v okolí, k obci Pannonhalma (Panonský vrch) s klášterním komplexem benediktinského arciopatství sv. Martina (UNESCO).

Za zastávku stojí i víska Ravazd s archeologickým nalezištěm Szent Villebald, vyhlídkou a fontánou Bély IV. Projdete k ní skrz rozlehlé vinice, jejichž kvalitu můžete vyzkoušet v některém z řady sklípků a restaurací. Na toulkách Emlékparkem narazíte ještě na automobilový závodní okruh Rába Ring, kde se pořádají závody tahačů.

V parku Emlékpark jste z hotelu Ibis Gyor autem asi za čtvrthodinku, z obou stran ho navíc míjejí železniční tratě.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více