Duna Plaza Budapešť

Duna Plaza Budapešť

Obchodní galerie Duna Plaza už sice není nákupní jedničkou v Budapešti jako na konci 20. století, přesto tady v tomto směru stále patří k místům nejoblíbenějším. Během pobytu v Budapešti se zde zastavte například po odpoledni prožitém na Markétině ostrově.

První maďarský obchodní a zábavní komplex západního střihu Duna Plaza vyrostl v roce 1996 v hale bývalé loďařské fabriky. Jeho výrazně futuristický, avšak nepříliš kompaktní vzhled se okamžitě stal symbolem nakupování a pestrého trávení volného času v metropoli nad Dunajem.

Obchodní středisko Duna Plaza na křižovatce bulváru Váci út a ulice Medec utca dělá polohou čest svému jménu. Rozkládá se totiž jen malý kousek od Dunaje v místech, kde se od něj odděluje slepé rameno dominující čtvrti Népsziget. Vede sem třetí linka metra (stanice Gyöngyösi utca) a nedaleko odsud se nachází vlakové nádraží Angyalföld.

Co skrývají útroby Duna Plaza v Budapešti

Užitná plocha takřka 50 tisíc metrů čtverečních ve 4 podlažích, na 150 prodejních jednotek a 30 tisíc návštěvníků dokazují rušný život a pestrou nabídku nákupní galerie Duna Plaza. Vzhledem k silné budapešťské konkurenci obchodních center tady mají také multikino, fitko a další služby.

Pýchu nákupního střediska Duna Plaza tvoří vícepodlažní gastronomická terasa s vodopádem a širokým výběrem restauračních zařízení. V jejich čele stojí řetězce rychlého občerstvení KFC a McDonald´s, ale pochutnat si můžete i v provozovnách Salad Box, Daily Gril či Pizza Forte.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více