Don Giovanni

Don Giovanni

Opera Don Giovani v Národním divadle v Praze

Ubytovat se v Praze a nevidět operu oper, dílo, které jejího autora Wolfganga Amadea Mozarta natrvalo zařadilo mezi největší skladatele historie? Vždyť Don Giovanni je spojen natolik pevně s naším hlavním městem, že mnozí zahraniční turisté o Praze slyšeli jenom díky němu. Dopřejte si během pobytu v hotelu Accor jedinečný kulturní zážitek!


Příběh o potrestaném prostopášníkovi se poprvé hrál v Nosticově divadle roku 1787 za osobní účasti císaře Josefa II. Sklidil fenomenální úspěch a založil dlouholetou mozartovskou tradici, jeden z trumfů pražských kulturních dějin. Víte například o tom, že dnešní Stavovské divadlo je jediné dosud funkční na světě, kde proběhla světová premiéra Mozartovy opery, kterou zároveň Mistr sám dirigoval?

Nechte se okouzlit osudy pražského Don Juana

Dramatická opera o dvou aktech s libretem Lorenza da Ponte (v italském originále Il dissoluto punito ossia il Don Giovanni) se ve Stavoském divadle hraje dodnes. V současném představení můžete jako hlavního hrdinu vidět Jiřího Hájka, Aleše Jenise, Svatopluka Sema nebo Richarda Švedu, v roli sluhy Leporella alternují Miloš Horák, Jan Šťáva a František Zahradníček. Krásnou Donnu Annu hrají Marie Fajtová, Simona Houda-Šaturová, Anna Princeva a Jana Šrejma Kačírková.


Při sledování osudů věčného rebela, provokatéra a především milovníka zapomenete na starosti všedního dne a zpříjemníte si pobyt v Praze. Opera Don Giovanni je ve Stavoském divadle na programu zhruba dvakrát až třikrát za měsíc, jsou použity české i anglické titulky a doba celého představení činí včetně přestávky 190 minut.

Informace o události:

www.narodni-divadlo.cz

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více