Divoká Šárka, romantika na okraji Prahy

Divoká Šárka, romantika na okraji Prahy

V dávných dobách, během kruté dívčí války, blížil se jednoho dne mladý vladyka Ctirad ku Praze. V hlubokém údolí uslyšel nářek sličné, mladé dívky přivázané ke stromu bojechtivými ženami z Děvína. Osvobodil ji, avšak omámen její krásou i sladkou medovinou stal se snadným terčem Vlastiných dívek, které na něj záludnou léčku připravily. Zajaly ho a na hradě umučily.

Příběh ze Starých pověstí českých je notoricky známý, stejně jako skutečnost, že v údolí Divoká Šárka už se hordy zdivočelých žen dávno neprohánějí. Právě naopak, jedná se o jednu z nejromantičtějších a nejklidnějších částí hlavního města. O velký ostrov skal a zeleně, který jako by snad do Prahy ani nepatřil.

Metrem (stanice Nádraží Veleslavín), tramvají (zastávky Nad Džbánem a Divoká Šárka) i autem se však z hotelů Ibis, Novotel a MGallery dostanete snadno až k němu.

Procházka Divokou Šárkou

Údolí Divoká Šárka tvoří součást přírodního parku Šárka-Lysolaje, zabírajícího podstatnou část Prahy 6. Vymezují ho zhruba obce Nebušice a Lysolaje na severu, vilová čtvrť Hanspaulka na východě, Evropská třída na jihu a Pražský silniční okruh na západě. Jeho součástí je zřícenina letohrádku Baba, golfové hřiště, skalní suk a zámek Jenerálka, ostroh Zlatnice, rokle Housle, klášter Mnišek Kazatelského řádu či areál vodní nádrže Džbán se zábavním Junior parkem.

Do Divoké Šárky ovšem míří nejvíce návštěvníků. Láká je sem kaňonovité údolí Šáreckého potoka, z něhož lze vystoupit na vyhlídky Nebušickou a Dívčí skok, projít se ke zbytkům raně středověkého hradiště Šárka nebo se osvěžit v koupališti Divoká Šárka. Na horolezce čeká více než stovka lezeckých cest různých stupňů obtížnosti.

 

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více