Divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě

Divadlo Antonína Dvořáka v Ostravě

Míst, kam vyrazit za vrcholným uměleckým zážitkem, není nikdy dost. V Ostravě je sázkou na jistotu Divadlo Antonína Dvořáka, jehož široký a kvalitní repertoár potěší nejen milovníky prken, jež znamenají svět. Zkuste si při pobytu v hotelu Mercure najít čas na pěkné představení, výběr v divadle je skutečně pestrý.


Vydáte-li se do Divadla Antonína Dvořáka, můžete se těšit na činohru, operu, balet i muzikál. K zajímavým kusům, hraným v roce 2016, patřila baletní komedie podle klasické hry Sen noci svatojánské od Williama Shakespeara, korunovační opera seria La Clemenza di Tito od Wolfganga Amadea Mozarta nebo moderní severský thriller o ztraceném dětství Lesík od Jespera Hallea.


Za divadelními pochoutkami do Ostravy!!!

Nádherná novobarokní budova Divadla Antonína Dvořáka od rakouského architekta Alexandera Grafa byla slavnostně otevřena roku 1907 jako Stadttheater.


Česky se v ní však začalo hrát až po vzniku samostatného Československa v roce 1918, kdy se zařízení stalo součástí Národního divadla moravskoslezského.


Do divadla, nesoucí jméno slavného skladatele teprve od roku 1990, se během ubytování v Ostravě dostanete snadno pěšky asi 20 minut trvající procházkou přes Masarykovo náměstí. Druhou možností spatřit sólisty v čele s Vladimírem Čapkou, Ladou Bělaškovou či Janem Fišarem je využít tramvaj do zastávky Výstaviště.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více