DinoPark Plzeň

DinoPark Plzeň

Spatřit obávaného tyranosaura, obrovitého apatosaura nebo obrněného stegosaura na jednom místě a bez rizika? Stačí navštívit plzeňský DinoPark, který je speciální součástí zdejší zoologické zahrady. Od jeho zprovoznění roku 2003 do něj zavítaly už milióny návštěvníků.

DinoPark Plzeň na ploše zhruba dvou hektarů představuje takřka tři desítky zástupců druhohorních živočichů, kteří ve své době vládli naší planetě. Některé z modelů jsou statické, jiné se pohybují a každý rok se objevují nové exempláře či scény. Vždy jsou však v životní velikosti a dokonale propracované, jako kdyby se mávnutím kouzelného koutku přenesly z pravěku k nám do současnosti.

Speciality DinoParku v Plzni
Součást plzeňského DinoParku tvoří celá řada dalších atrakcí včetně dětských hřišť s prolézačkami a s houpadly, paleontologického hřiště a jezírka s vodopádem. Pavilon „Cesta do minulosti Země“ vystavuje reálné exponáty od starohor až po dnešek.

Světově unikátní je živá druhohorní rostlina Wollemia nobilis, která v DinoParku roste od roku 2006. Ve 3D kině uvidíte jedinečný trojrozměrný film ze života dinosaurů a z „vyhlídky u Brachiosaura“ krásný rozhled na centrum Plzně. Nechybí parkoviště, občerstvení, ani DinoShop s dinosauřími suvenýry.

Vstupné do DinoParku Plzeň
Vstup do tajemného světa druhohor je možný dvěma způsoby. Pokud chcete pouze do něj, musíte použít vchod „Vinice“ u horní vrátnice (u sídliště). Pokud zároveň plánujete i výpravu do zoo, můžete projít i hlavní branou do celého areálu (ulice Pod Vinicemi).

K DinoParku Plzeň dojedete z hotelu Accor autem asi za 15 minut, využít lze i městskou hromadnou dopravu (trolejbusem č. 15 a poté tramvají č. 4 až do zastávky Zoologická zahrada). Otevřeno je denně mezi 8 a 18 hodinou od začátku dubna do konce října. Základní dospělé vstupné činí 110 Kč.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více