Dinopark Ostrava

Dinopark Ostrava

Zábavní a vzdělávací Dinopark Ostrava dokonale navozuje atmosféru doby před 65 milióny let. Jedná se o významnou rodinnou atrakci, která vás přenese do světa jako z filmového Jurského parku. Kromě perfektních maket prehistorických zvířat k tomu pomáhají další doplňková lákadla včetně silničního vláčku DinoExpres.

Obyvatelé dinoparku řvou v Doubravě, zhruba 17 kilometrů od centra Ostravy. Kulisy této přírodní lokalitě mezi obytnou zástavbou vytvářejí jezera u dolu ČSA a bývalý důl Doubrava. Z ostravského hotelu Mercure Center se sem dostanete autem po výpadovce č. 59 nebo meziměstskou autobusovou linkou přes Orlovou.

Ostravský dinopark vznikl jako jeden z pěti podobných areálů u nás v roce 2009 a hned získal třetí místo v soutěži Podnikatelská nemovitost roku. Z původních 20 hektarů se rozrostl o více než polovinu.

Co uvidíte v ostravském dinoparku

Dinopark v Ostravě ocení především děti, ovšem i jejich rodiče tam s nimi prožijí aktivně celý den. Čekají na ně dinosauří modely jako živé v čele s tyranosaurem, velociraptorem a stegosaurem. Některé jsou statické, jiné i robotizované s ozvučením navazujícím co nejautentičtější atmosféru.

V Dinoparku Ostrava mají spoustu jiných atrakcí jako dětské paleontologické hřiště, DinoBludiště, 3D kino, minizoo nebo unikátní dráhu DinoRace pro nejmenší. Pavilon „Cesta do minulosti Země“ ukrývá třetihorního škorpiona, fosilie a další artefakty vzdělávacího charakteru. Druhohorní rostlina Wollemia nobilis představuje botanický unikát, neboť na Zemi rostla už před 175 milióny let.

Dinoparkem se můžete procházet od konce dubna do konce září, děti do 3 let dokonce zdarma.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více