Design factory Bratislava

Design factory Bratislava

Vize? Vytvořit prostor k prezentaci špičkového umění, především designu a architektury, který nadchne i ty nejnáročnějších konzumenty. Realizace? Design factory, Bottova ulice, Bratislava. Výsledek? Unikátní galerie, kterou si během pobytu ve slovenském hlavním městě nesmíte nechat ujít.

Exkluzivní industriální prostory Design factory vznikly v roce 2005 úpravou bývalé průmyslové haly triem mladých architektů Zuzana Zacharová, Zoran Michalčák a Martin Paško. Zaslouženě za ni získali cenu za architekturu Slovenské komory architektů v kategorii Rekonstrukce a obnova budov (2007) a nominace na cenu ARCH (2005) a Cenu Dušana Jurkoviče (2006).

Design factory a její činnost
Design factory organizuje výstavy, semináře a workshopy prezentující současnou architekturu, design a umění. Nabízí své prostory k pronájmu na komerční i nekomerční účely a vystupuje jako partner mnoha zajímavých projektů, zvyšujících kulturní povědomí člověka a společnosti.

Mezi pravidelné akce v Design factory patří kromě četných výstav (např. Woven tkaná architektúra, Víno a architektura ve střední Evropě, East Side Architecture) i workshopy pro nejmenší a série dětských vystoupení Hudební kakao. Své místo zde našly též hudební projekty v čele s festivalem komorní hudby Konvergence a původním formátem E.ON Jazz Night.

Jak se dostat do Design factory
Bratislavská Design factory sídlí v (na první pohled neutěšeném) areálu Sky Parku mezi rušnými třídami Mlynské Nivy, Košická, Landererova a Dostojevkého rad. Takřka symbolicky tento svatostánek nadčasové architektury obklopují čistě komerčně zaměřené komplexy Twin City, Stanica Nivy, Eurovea nebo Panorama City.

Z hotelů Ibis a Mercure Bratislava se do Design factory dostanete autem zhruba do 15 minut, využít lze také městskou hromadnou dopravu.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více