Comix Excelent Urban Pub

Comix Excelent Urban Pub

Excelent Urban Pub Comix v Plzni stojí za vyzkoušení

Satira, sociální podtext a netradiční formy ztvárnění jsou základními znaky uměleckého subžánru zvaného comix. Špičková gastronomie a originální prostředí zase dokonale vystihují plzeňskou restauraci Excelent Urban Pub Comix, v níž si pochutnají mlsné jazýčky i milovníci dobrého piva (plzeňského, jak jinak).


S komiksovým uměním má hospoda společné především designové ladění vycházející hlavně z urban street artu. V praxi to znamená zarámované komiksové plakáty, mozaiky, industriální prvky, hodně kovu, ale i neóny a neortodoxní práci se světlem.


Dobrůtky z vynikající městské komiksové hospody


V takovém prostředí jídlo hned chutná jinak. Je při tom celkem jedno, objednáte-li si sekanou vepřovou panenku obalenou v pancettě, kachní prso barberie, steak z hovězího pupku, burger plněný syrovým marinovaným lososem, smažené telecí řízečky či jelení svíčkovou. Šéfkuchař Václav Matoušek umí a hostům to dává doslova „pořádně sežrat“.


Plzeňský Excelent Urban Pub Comix byl vybudován v budově ze 17. století a umně mísí moderní vzhled s historizujícími znaky. Nachází se v samotném srdci města na náměstí Míru. Otevřeno má ve všední dny od 11 a o víkendu od 11.30 hodin, zavírá o půlnoci, v neděli o hodinu dříve a v pátek i v sobotu o hodinu později. Z  hotelu Ibis Plzeň tam pohodlně dojedete městskou hromadnou dopravou.

Informace o události:

Náměstí Republiky 14, Plzeň

www.excelent-comix.cz

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více