Budapest Eye

Budapest Eye

Atrakce, kterou nepřehlédnete, to je obří kolo v Budapešti. Poskytuje úžasný výhled na město a jeho barevné osvícení z více než 10 tisíců světel z něj vytváří báječnou kulisu noční maďarské metropole. Občas se mu také podle slavného hudebního festivalu, na který se pravidelně přesouvá uprostřed léta, říká Sziget Eye.

Ruské kolo Budapest Eye (oriaskerek) se otáčí přímo v centru Budapešti asi 300 metrů od levého dunajského nábřeží. Stojí v městském parku Erzsébet, který nabízí i dětské hřiště a terasovitou restauraci Akvárium.

Na navazujícím bulváru Bajcsy-Zsilinszky út funguje přestupní stanice metra Deák Ferenc tér a konečná zastávka tramvají. Z hotelů Mercure, Novotel, Ibis a Sofitel Budapešť sem však můžete dojít i pěšky.

Velikost a provozní doba budapešťského obřího kola

K první instalaci vyhlídkového kola v Budapešti došlo před letní sezónou 2015. Je na něm zavěšeno 42 kabinek, každá pro 8 lidí, a kvarteto z nich slouží jako VIP zóna. Jedna jízda zabere během tří otáček 10 minut.

Budapešťské obří kolo měří 65 metrů, což mu společně s vídeňským kolem v Prátru stačí na první příčku na starém kontinentě. Z kabinky uvidíte většinu památek v centru města. Nejblíže z nich stojí bazilika sv. Štěpána, jejíž věž jako jediná okolní stavba výškou kolo překonává.

Ruské kolo v Budapešti se roztáčí vždy od jara do podzimu denně od 10 hodin. Kromě toho funguje i o významných svátcích jako Vánoce a Velikonoce.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více