Botanická zahrada Praha

Botanická zahrada Praha

V Praze se zelená celá řada krásných parků, zahrad a lesů, včetně Botanické zahrady Univerzity Karlovy v ulici Na Slupi a Botanické zahrady Malešice na vrchu Tábor. My vás však chceme pozvat do nejprestižnější lokality podobného zaměření: Botanické zahrady hl. m. Prahy v Troji.

Už to tedy víte. Na území našeho hlavního města leží tři botanické zahrady. Nejmladší z nich je kupodivu právě ta největší, trojská, založená až roku 1966. A její zásadní rozvoj začal teprve po roce 1989.

Pražská Fata Morgana není žádný přelud

Fata Morgana, vlajková expozice pražské botanické zahrady, však rozhodně stojí za vaši návštěvu. Skleník mírně esovitého půdorysu o délce 100 metrů a šířce kolem 20 metrů nemá svým řešením v Evropě obdoby. Například zdejší sladkovodní akvárium patří obsahem vody 220 tisíc litrů k největším, rostlinami osázeným a veřejně přístupným na světě.

K dalším lákadlům botanické zahrady patří japonská zahrada s umělým horským potůčkem, vinice svaté Kláry ze 13. století a naučná stezka Havránka se studánkou Haltýř. Expozice sever u sídliště Bohnice zahrnuje pouštní a polopouštní flóru severoamerického kontinentu, mokřady a pivoňkovou louku.

Během roku se v zahradě pořádají rozmanité akce jako výstavy, procházky s odborníkem, dětské dny, tábory, burzy, fotografické kurty a podobně. Zváni jste i vy. Otevřeno je po celý rok, avšak otevírací doba různých expozic v různých měsících je individuální. Autobusy městské dopravy sem jezdí ze stanic metra Kobylisy i Nádraží Holešovice.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více