Botanická zahrada Bukurešť

Botanická zahrada Bukurešť

Ke klidným místům v rumunském hlavním městě, kde můžete objevovat krásy přírody, patří především Botanická zahrada Dimitrie Brandzei. Nic na tom nemění ani to, že během první světové války ji využívali němečtí okupační vojáci a při druhé světové válce čelila ničivému bombardování.

Botanickou zahradu v Bukurešti založil v roce 1860 botanik a lékař Dimitrie Brandza. Na své současné adrese (Șoseaua Cotroceni 32) funguje od roku 1891.

Co všechno roste v Bukurešti na toulkách botanickou zahradou

Dnes se v bukurešťské botanické zahradě starají na ploše 17,5 hektarů (včetně 4 tisíc metrů čtverečních skleníků) o více než 10 tisíc druhů rostlin. Mimořádnou část tvoří muzeum flóry. Vystavuje přes 5 tisíc rostlinných druhů včetně tisícovky exemplářů z dalekých exotických krajin.

Chloubu botanické zahrady v Bukurešti představuje Rosarium, už od roku 1976 ukrývající na 130 druhů nádherných růží nejrůznějších barev. Královny květin tady rostou na skoro tisíci metrech. Zajímavé kousky však na vás čekají v celém areálu: můžete obdivovat zástupce tropů, obrovské banánovníky, palmy, úchvatné orchideje, mohutné okrasné stromy nebo divoké kapradí.

Botanický park Bukurešť dále mimo jiné nabízí i vzdělávací aktivity související s botanikou, zahradnictvím a přírodními vědami. V průběhu roku se tu pořádají tematické výstavy, speciální akce a workshopy. Nechybí kavárna ani krámek se suvenýry a odbornou literaturou.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více