Botanická zahrada Bratislava

Botanická zahrada Bratislava

Kus pořádné přírody uprostřed hučícího velkoměsta poskytuje Botanická záhrada Univerzity Komenského v Bratislavě. Obyvatele hlavního slovenského města i jeho návštěvníky láká k prohlídce plné poznání i odpočinku už od roku 1942.

Bratislavská botanická zahrada je skutečnou oázou v betonové džungli. Na západě ji vymezují budovy Státní veterinární správy SR, na severu – za rušnou ulicí Botanickou, kterou sem přijíždějí tramvaje z centra – komplex přírodovědecké fakulty a na východě most Lafranconi. Kvůli jeho výstavbě v letech 1985 až 1992 dokonce areál přišel o část svých pozemků.

Pouze na jihu botanickou zahradu ukončuje majestátní Dunaj, do něhož se také vlévá říčka Vydrica vytvářející v botanickém parku malé jezírko.

Co uvidíte v botanické zahradě v Bratislavě
Z bratislavských hotelů Ibis a Mercure se k zahradě dostanete městskou dopravou do půl hodiny. Čekají na vás skleníkové expozice palem, kaktusů, užitkových rostlin, australské flóry nebo tropické vegetace. Venkovní prostory botanické zahrady nabízejí andezitovou a vápencovou skalku, rozárium (120 druhů růží), letničkové a trvalkové záhony či rašeliniště. Uvidíte rododendrony, azalky, vegetaci Středomoří, mrazuvzdorné kaktusy i lávovou skalku. Mimořádný zážitek slibuje japonská zahrada.

Botanická zahrada UK v Bratislavě, založená díky profesorovi Františkovi Nábělkovi na pozemku vily Lafranconi, je otevřená denně od dubna do října. V současnosti na ploše několika hektarů roste kolem 5 tisíc druhů rostlin a procházka zdejším stále zeleným parkem rozhodně patří k příjemným okamžikům pobytu v Bratislavě.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více