Borský park v Plzni

Borský park v Plzni

Na Borech je hezky. Zvláště, když se z hotelu Ibis Plzeň vypravíte na vycházku do Borského parku, největšího v celé západočeské metropoli. Vznikat začal po roce 1914 jako sad s loukou, promenádou, alejí a s výhledem na hrad Radyni podle návrhu architekta Leopolda Baťka.

Areál byl postupně rozšiřován a vylepšován. Přibývaly nové stromy (včetně dvou lip s pietními deskami upomínajícími dvojici polských válečných uprchlíků), došlo k připojení lesoparku, mezi roky 2005 a 2008 proběhla rozsáhlá rekonstrukce.

Výsledkem je mimořádně oblíbený park se sportovním zázemím (minigolf, tenis, sportovní hřiště) a řadou zábavných i praktických doplňků (labyrint, dětské hřiště, pítka, lavičky). Roku 2008 dokonce získal druhé místo v soutěži Park roku.

Zanořte se do zeleně Borského parku

Borský park se rozkládá na velkorysé ploše 42 hektarů. Vymezuje ho řeka Radbuza na jihu, Klatovská třída na západě, sídliště Bory na severu a ulice Edvarda Beneše na východě. Jižní část parku protíná železniční trať do Klatov a Železné Rudy. Dopravu do něj usnadňuje tramvaj, která končí smyčkou v jeho nejsevernějším místě.

V Borském parku si během pobytu v Plzni užijete příjemné chvíle relaxace i aktivního odpočinku. Je vynikající k rannímu běhu, odpolednímu pikniku i k večerní romantické procházce ve dvou.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více