Beskydy, zelené království nad Ostravou

Beskydy, zelené království nad Ostravou

Na první pohled možná Ostrava působí trochu pochmurně, byť v poslední době se její průmyslová tvář přeci jen výrazně rozjasnila. Stačí se však podívat směrem na jih a jihovýchod, a za hradbou komínů, fabrik a paneláků uvidíte úchvatné panorama Moravskoslezských Beskyd.

Připravte se, že i během ubytování v Ostravě se můžete podívat do hor, do přírody, do hlubokých lesů, kde vás ani nenapadne, že se procházíte jenom pár kilometrů od ocelového srdce republiky.

Skutečně, neboť například z elektrárny Kunčice to je na rozhlednu Prašivá vzdušnou čarou pouhých 21 kilometrů. A vrcholek Lysé hory (1 323 m n. m.), nejvyššího bodu Moravskoslezských Beskyd, je jenom o 8 kilometrů dál.

Autem jste z hotelu Mercure Ostrava po dálnici D56 za půl hodiny v Ostravici, vstupní bráně do chráněné krajinné oblasti Beskydy (největší v ČR). Jezdí sem ovšem i vlak.

Beskydy si užijete po celý rok

Moravskoslezské Beskydy jsou jako stvořené k pohodové turistice, i když pozor – stoupání mohou být někdy pěkně strmá. Kromě Lysé hory stojí za návštěvu Smrk (1 276 m n. m.) s kaskádovitými Bučacími vodopády či legendární Radhošť (1 129 m n. m.), sídlo slovanského boha Radegasta. Výstup na horu je snadný díky lanovce na sousední Pustevny.

Pěkné výlety lze naplánovat nad vodními nádržemi Šance a Morávka, rozhodně si nenechte ujít ani skanzen Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. V zimě se do Beskyd jezdí za lyžováním, vyhlášené jsou ski areály Bílá, Gruň, Karolinka a Kyčerka.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více