Bazilika Nejsvětější Trojice

Bazilika Nejsvětější Trojice

K dominantám Sibině se řadí barokní bazilika Biserica Sfanta Treime (Nejsvětější Trojice). Neohromí vás ani tak svou velikostí či pompézností, jako spíše nenápadnou hravostí, promyšlenou architekturou a nenásilným začleněním do okolní zástavby. Fotka s ní patří k povinnostem při ubytování v Sibiu.

Sibiňská bazilika Nejsvětější Trojice stojí na Velkém náměstí (Piața Mare) v srdci města. Společně s budovou radnice a průchozí zvonicí Turnul Sfatului tvoří přirozenou hranici se severně se rozkládajícím Malým náměstím (Piața Mica).

Z hotelu Ibis Sibiu se k bazilice dostanete příjemnou procházkou asi za 20 minut. Minete při ní park Astra a také původní středověké hrady.

Historie a zajímavosti baziliky Nejsvětější Trojice v Sibini

Vznik baziliky Nejsvětější Trojice spadá do začátku 18. století a stáli za ním jezuité. Základní kámen byl položen v roce 1726 a stavební práce trvaly do roku 1733, kdy byl kostel vysvěcen 13. září. Už o 5 let později hned vedle něj vyrostla zmiňovaná zvonice Turnul Sfatului.

S bazilikou Nejsvětější Trojice se úzce pojí i dvě významné historické osobnosti. Ve vnitřním nádvoří mezi kostelem a bývalým sídlem jezuitů stojí socha svatého Jana Nepomuckého, která až do roku 1948 zdobila Velké náměstí. A památník od sochaře Antona Schuchbauera upomíná na velice schopného habsburského maršála Otta Ferdinanda von Abensperg und Traun, který roku 1748 zemřel v Hermannstadtu – dnešním Sibiu.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více