Aeropark Budapešť

Aeropark Budapešť

Jedno z nejlepších leteckých muzeí v Evropě – alespoň soudě dle řady ohlasů – se nachází vedle mezinárodního letiště Ference Liszta (Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér) v Budapešti. Užijete si ho nejen během dlouhého čekání na spoj, ale také při pobytu ve velkoměstě nad Dunajem.

Muzeum je dostupné městským autobusem linky 200E (ideální způsob dopravy znamená jet až na letiště a hned zpátky stejným spojem na další zastávku). Ještě lépe se sem dostanete autem po ulicích vedoucích z centra (Üllöi nebo Ferihegyi repülötérre vezetö).

Co uvidíte v Aeroparku Budapešť
V budapešťském Aeroparku je k vidění celá řada letadel spojených s historií maďarské státní letecké společnosti Malév. Do strojů jako TU-134, TU-154, L-410 či LI-2 se můžete podívat, vyzkoušet si ovládání přístrojové desky a z informačních panelů se o nich dozvědět i něco podrobností. O víkendech (s výjimkou zimních měsíců) máte k dispozici i letecký simulátor.

Odborný výklad poskytují zkušení a příjemní průvodci.

Aeropark v Budapešti funguje po celý rok. Od poloviny března do konce května, v září a v říjnu otevírá své brány každý den od 9 do 18 hodin, od června do srpna o víkendech navíc až do 20 hodin a ve zbývajících měsících pouze o víkendech mezi 10 a 16 hodinou. Základní dospělé vstupné činí 1 900 forintů.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více